A Káplár Miklós-emlékérem és nívójutalom kitüntetettjei:

 

2017

Krzysztof Bojarczuk festőművész (Lengyelország)

Kurucz Imre szobrászművész (Berettyóújfalu)

Magyar József festőművész (Budapest)

Pálfy Julianna festőművész (Szigetszentmiklós)

 

 

2016

Körösi Papp Kálmán festőművész (Budapest)

Láng Eszter festőművész (Debrecen)

Rácz Imre festőművész (Debrecen)

Renata Szyszlak festőművész (Lengyelország)

 

 

2012

Magyar József festőművész (Budapest)

Burai István festőművész (Debrecen)

Andrzej Piotr Cieszynski festőművész (Lengyelország)

 

 

2011

Budaházi Tibor festőművész (Zalaegerszeg)

Gajdán Zsuzsa festőművész (Hajdúböszörmény)

Sousa Kammermeier Yolanda (India)

 

 

2010

Kopócsy Judit festőművész (Budapest)

Budaházi Tibor festőművész (Zalaegerszeg)

Thuraya Al-Baqsami festőművész (Kuvait)

 

 

2009

Tarciso Viriato festőművész (Brazilia)

Léstyán Csaba festőművész (Románia)

Kopócsy Judit festőművész (Budapest)

 

 

2008

Vinczeffy László festőművész (Románia)

Tarciso Viriato festőművész (Brazilia)

Lukács Gábor festőművész (Debrecen)

Kopócsy Judit festőművész (Budapest)

 

 

2007

Krajcsovics Éva festőművész (Budapest)

Vinczeffy László festőművész (Románia)

Magyar József festőművész (Budapest)

Frantisek Turcsányi festőművész (Szlovákia)

 

 

2006

László Dániel festőművész (Budapest)

Krajcsovics Éva festőművész (Budapest)

Magyar József festőművész (Budapest)

Sütő Róbert festőművész (Budapest)

 

 

2005

Serényi H. Zsigmond festőművész (Budapest)

Magyar József festőművész (Budapest)

Selyem Katalin grafikusművész (Románia)

Pirkko Toivainen festőművész (Finnország)

 

 

2004

Aknay János festőművész (Szentendre)

Joseph Ebnöther festőművész (Svájc)

Hascsák József festőművész (Szlovákia)

Gubis Mihály képzőművész (Békéscsaba)

 

 

2003

Wlado Bronisevsky festőművész (Szlovákia)

Kopócsy Judit festőművész (Budapest)

FeLugossy László festőművész (Sárospatak)

Aknay János festőművész (Szentendre)

 

 

2002

FeLugossy László festőművész (Sárospatak)

Bulecza Gábor festőművész (Ukrajna)

Wlado Bronisevsky festőművész (Szlovákia)

Claudia Heindrich festőművész (Németország)

 

 

2001

Ásztai Csaba festőművész (Pomáz)

Anita Dajcar festőművész (Svájc)

Wlado Bronisevsky festőművész (Szlovákia)

 

 

2000

Puha Ferenc festőművész (Szigetszentmiklós)

Ásztai Csaba festőművész (Pomáz)

Karolina Pertamo festőművész (Finnország)

Eleisa Rohner festőművész (Svájc)

 

 

1999

Szepessy Béla grafikusművész (Nyíregyháza)

Holb Margit iparművész (Debrecen)

Burai István grafikusművész (Debrecen)

 

 

1998

Somogyi György festőművész (Szigetszentmiklós)

Marosán Ferenc festőművész (Budapest)

Siobban Ottehir festőművész (Skócia)

Szepessy Béla grafikusművész (Nyíregyháza)

 

 

1997

Fátyol Zoltán festőművész (Debrecen)

Korzs-Radko Ludmilla festőművész (Ukrajna)

Lidwien Schuitemaker festőművész (Hollandia)

Somogyi György festőművész (Szigetszentmiklós)

 

 

1996

Lukács Gábor festőművész (Debrecen)

Plugor Sándor grafikusművész (Románia)

Zsáki István festőművész (Jugoszlávia)

 

 

1995

Ilku Marion József festőművész (Ukrajna)

Torok Sándor festőművész (Jugoszlávia)

Szepessy Béla grafikusművész (Nyíregyháza)

 

 

1994

Nagy Lajos Imre szobrászművész (Nyíregyháza)

Balog Anita keramikus (Budapest)

Palásti Erzsébet grafikusművész (Budapest)

Vincent Jean-Claude festőművész (Franciaország)

Maghy Zoltán festőművész (Hajdúböszörmény)

 

 

1993

Madarász Gyula festőművész (Debrecen)

Árvay László festőművész (Budapest)

Fátyol Zoltán festőművész (Debrecen)

Micska Zoltán festőművész (Ukrajna)

Nagy Lajos Imre szobrászművész (Nyíregyháza)

 

 

1992

Gyurkovics Hunor festőművész (Jugoszlávia)

Ilku Marion József festőművész (Ukrajna)

László Ákos grafikusművész (Debrecen)

Simon Zsolt grafikusművész (Románia)

Zsáki István festőművész (Jugoszlávia)

Tamás Ervin festőművész (Budapest)

 

 

1991

Fátyol Zoltán festőművész (Debrecen)

Gáll Tibor festőművész (Budapest)

Burai István grafikusművész (Debrecen)

Medveczky Ágnes festőművész (Ukrajna)

Simon Endre festőművész (Románia)

Szilágyi Imre grafikusművész (Debrecen)

 

 

1990

Plugor Sándor grafikusművész (Románia)

Horváth János festőművész (Szombathely)

Reija Remes festőművész (Finnország)

Stegerean Cálin festőművész (Románia)

Lovas Tibor grafikusművész (Hajdúböszörmény)

 

 

1989

Jacek Wojciechowsky festőművész (Lengyelország)

Gyurkovics Hunor festőművész (Jugoszlávia)

Hézső Ferenc festőművész (Hódmezővásárhely)

Torok Sándor festőművész (Jugoszlávia)

 

 

1988

Dobi Piroska festőművész (Budapest)

Piotr Lucjan festőművész (Lengyelország)

Siegfried Körber festőművész (NDK)

Kertész Sándor festőművész (Kaposvár)

 

 

1987

Irene-Terese Guobiéne grafikusművész (Szovjetunió-Litvánia)

Bod László festőművész (Budapest)

Gyurkovics Hunor festőművész (Jugoszlávia)

Dalia Kasciunaite festőművész (Szovjetunió-Litvánia)

Horváth János festőművész (Szombathely)

 

 

1986

Piotr Kmiec festőművész (Lengyelország)

Alfredas Satas festőművész (Szovjetunió-Litvánia)

Valentin Kolev festőművész (Bulgária)

Kurucz D. István festőművész (Budapest)

 

 

1985

Bajidar Boiadjiev festőművész (Bulgária)

Omar Csubinidze festőművész (Szovjetunió-Bulgária)

Hézső Ferenc festőművész (Hódmezővásárhely)

Szilágyi Imre grafikusművész (Hajdúböszörmény)

Tamás Ervin festőművész (Budapest)

 

 

1984

Madarász Gyula festőművész (Debrecen)

Lakatos József festőművész (Sárvár)

Djemal Emurlov festőművész (Bulgária)

Torok Sándor festőművész (Jugoszlávia)

 

 

1983

Iványi Ödön festőművész (Salgótarján)

Danute Jonkaityte grafikusművész (Szovjetunió – Litvánia)

Plugor Sándor grafikusművész (Románia)

Jaako Valo festőművész (Finnország)

 

 

1982

Bod László festőművész (Budapest)

Égerházi Imre festőművész (Debrecen)

Jirzi Salaba festőművész (Csehszlovákia)

Kat Tejcsezs festőművész (Szovjetunió)

 

 

1981

Nikolaj Fedkovic festőművész (Csehszlovákia)

Piotr Kmiec festőművész (Lengyelország)

Dalia Mazeikyte festőművész (Szovjetunió)

Lakatos József festőművész (Sárvár)

Maghy Zoltán festőművész (Hajdúböszörmény)

 

 

1980

Hézső Ferenc festőművész (Hódmezővásárhely)

Tadeus Kuduk festőművész (Lengyelország)

Silviu Oravitan-Cretu festőművész (Románia)

Szilágyi Imre grafikusművész (Hajdúböszörmény)

Torok Sándor festőművész (Jugoszlávia)

 

 

1979

Csizmadia Zoltán festőművész (Budapest)

Madarász gyula festőművész (Debrecen)

Eliza Todorova festőművész (Bulgária)

Rimas Biciunas festőművész (Szovjetunió)

 

 

1978

Csohány Kálmán festőművész (Budapest)

Marian Makarski festőművész (Lengyelország)

Jan Grimm festőművész (Csehszlovákia)

Torok Sándor festőművész (Románia)

 

 

1977

Jan Grimm festőművész (Csehszlovákia)

Kurucz. D. István festőművész (Budapest)

A. Zsviliusz grafikusművész (Szovjetunió)

Dér István festőművész (Szeged)

 

 

1976

Hézső Ferenc festőművész (Hódmezővásárhely)

Madarász Gyula festőművész (Debrecen)

Madarassy György festőművész (Románia)

M. Wegenhauph grafikusművész (NDK)

 

 

1975

Bacskai Béla festőművész (Csehszlovákia)

E. Kolontorov festőművész (Szovjetunió)

Szilágyi Imre grafikusművész (Hajdúböszörmény)

Bényi Árpád festőművész (Debrecen)

 

 

1974

Égerházi Imre festőművész (Debrecen)

S. Nenorta festőművész (Szovjetunió)

Lakatos József festőművész (Nyíregyháza)

Plugor Sándor festőművész (Románia)

 

 

1968-1973

V. P. Barvenko festőművész (Szovjetunió)

Baász Imre festőművész (Románia)

Bényi Árpád festőművész (Debrecen)

Bíró Ferenc festőművész (Hajdúböszörmény)

Dohnál Tibor grafikusművész (Győr)

Égerházi Imre festőművész (Debrecen)

Gaál András festőművész (Románia)

Gádor Magda szobrászművész (Budapest)

Józsa János festőművész (Debrecen)

Madarász Gyula festőművész (Debrecen)

Maghy Zoltán festőművész (Hajdúböszörmény)

M. Makarsky festőművész (Lengyelország)

T. Malachowsky festőművész (Lengyelország)

Nagy János szobrászművész (Csehszlovákia)

Nagy Pál festőművész (Románia)

Nagy Sándor szobrászművész (Budapest)

Papi Lajos szobrászművész (Kisújszállás)

Paulovics László festőművész (Románia)

Pál Gyula festőművész (Nyíregyháza)

J. Pop festőművész (Románia)

Torok Sándor festőművész (Jugoszlávia)

Vilhelm Károly festőművész (Románia)